Φιλικό:NHS -vs- XaXa Crew PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την mixasgr
Πέμπτη, 08 Ιανουάριος 2009 23:56

Το 1ο Φιλικό της ομάδας μας για την νέα χρονιά πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 05/01/2009 εναντίον της ομάδας [XaXa CreW] (4vs4)!

Αν και ήταν σχετικά έκτακτο, χωρίς πρηγούμενη ειδική προπόνηση και προετοιμασία, η ομάδα μας έδειξε το υψηλό επίπεδο που βρίσκεται και πήρε άνετα την Νίκη με 2-0.

Α. Γενικά

Α1. Οι παίκτες μπορούν να ρυθμίσουν τις οθόνες τους και τους drivers για τα περιφερειακά τους όπως επιθυμούν. Η επέμβαση στο registry ή η αλλαγή στο display μέσα από το control panel ή αλλαγή σε ρυθμίσεις του λειτουργικού συστήματος απαγορεύονται. Οι παίκτες μπορούν να χρησιμοποιούν οποιδήποτε λειτουργικό διαθέτουν [Windows/Mac/Linux]

B. Διαδικασία Αγώνα

Β1. Προτού ξεκινήσει ο αγώνας, ο αρχηγός κάθε ομάδας θα πρέπει να έχει ενημερώσει πλήρως την ομάδα του αλλά και το αν η ομάδα του θα ξεκινήσει σαν Terrorist ή Counter-Terrorist, καθώς και όλο τον κύκλο αλλαγών, με βάση πάντα την σχετική συμφωνία μεταξύ των 2 clan.

Β2. Ο χάρτης που θα χρησιμοποιείται για κάθε αγώνα θα είναι προσυμφωνημένος.

Β3. Κάθε αγώνας αποτελείται από δύο ημίχρονα, με κάθε ομάδα να παίζει σε ένα ημίχρονο σαν Terrorist και στο άλλο σαν Counter-Terrorist. Ένα ημίχρονο αποτελείται από 15 γύρους με κάθε γύρο να έχει διάρκεια 1.75 λεπτά. Ένας γύρος είναι μια φάση Terrorist vs Counter-Terrorist που κρατάει μέχρι όλοι οι παίκτες μιας ομάδας να έχουν εξοντωθεί ή οι Terrorist να έχουν επιτυχώς ανατινάξει ένα bomb site ή οι Counter-Terrorists να έχουν επιτυχώς απενεργοποίησει την βόμβα ή η διάρκεια του γύρου να έχει περάσει χωρίς να έχει τοποθετηθεί η βόμβα.

Β4. Αλλαγή παίκτη σε κάποια ομάδα μπορεί να γίνει μόνο στο διάλειμμα ανάμεσα στα ημίχρονα που κρατάει 5 λεπτά.

Β5. Η πρώτη ομάδα που θα κερδίσει 16 γύρους στην διάρκεια των δύο ημιχρόνων θα ανακηρυχθεί νικητής του αγώνα. Οι ομάδες δεν μπορούν να αφήσουν τον αγωνιστικό χώρο μέχρι να αναδειχθεί ο νικητής.

Β6. Οι παίκτες εκτός του αρχηγού κάθε ομάδας δεν επιτρέπεται να γράφουν στο all say, αλλά επιτρέπεται να συνομιλούν με τους συμπαίκτες τους (ακόμα και όταν είναι νεκροί).

Β7. Αν υπάρξει πρόβλημα στο server ή στο δίκτυο πριν την ολοκλήρωση 3 γύρων του ημιχρόνου, τότε το ημίχρονο θα ξαναξεκινήσει και τα scores θα μηδενιστούν. Αν το πρόβλημα παρουσιαστεί μετά την ολοκλήρωση τριών γύρων του ημιχρόνου, οι ομάδες θα επαναλάβουν το γύρο με τα ίδια scores που είχαν πριν εμφανιστεί το πρόβλημα. Τα χρήματα των ομάδων δεν θα αντικατασταθούν.

Β8. Αν ένας client κρασάρει πριν την ολοκλήρωση τριών γύρων του ημιχρόνου, το ημίχρονο θα ξαναξεκινήσει και τα scores θα μηδενιστούν. Αν ο client κρασάρει με την ολοκλήρωση των τριών γύρων του ημιχρόνου, ο παίκτης πρέπει να ενημερώσει ώστε ο γύρος να παγώσει (paused) και ο παίκτης να μπορέσει να ξαναμπεί στον server. Δεν θα αντικατασταθούν τα χρήματα του παίκτη που θα ξαναμπεί στον server.

Β9. Αν δύο ή περισσότεροι clients κρασάρουν μετά την ολοκλήρωση τριών γύρων μέσα στο ημίχρονο, το ημίχρονο θα ξαναξεκινήσει με τα ίδια ίδια scores και αριθμό εναπομείναντων αγώνων που είχαν μείνει πριν το κρασάρισμα. Τα χρήματα των ομάδων δεν θα αντικατασταθούν.